09116367929 - 01732245362 دوشنبه , 29 دی 1399 , 16:56 | +0330

دوره آموزشی خیاطی

دوره آموزشی خیاطی عرشیا آکادمی برگزار کننده دوره های آموزشی خیاطی از مبتدی تا پیشرفته می باشد. شایان ذکر است کلیه دوره ها با نرخ مصوب سازمان فنی حرفه ای برگزار شده و در پایان دوره و پس از شرکت در آزمون مدرک رسمی از این سازمان دریافت خواهید کرد. هزینه کلاس خیاطی در مقابل تعداد ساعات دوره و آموزشی که دریافت میکنید بسیار ناچیز است. جالب است بدانید. بسیاری از هنرجویان در پایان دوره لباس هایی دارند که ارزش مادی آنها از هزینه کلاس بسیار بیشتر است.  همچنین عرشیا آکادمی دوره های غیر حضوری خیاطی را نیز به فروش می رساند.

آموزش کامل خیاطی دارای مراحل مختلفی است که برای یاد گیری آن باید آموزش های لازم را ببینید همچنین دارای روش های زیادی است که در ادامه به این موضوع بیشتر می پردازیم.

چگونه با دوره آموزشی خیاطی به یک خیاط کامل تبدیل شویم

همانطور که گفته شد برای اینکه بتوانیم انواع لباس ها، پرده ها و… را بدوزیم باید توانمندی های مختلفی کسب کنیم که در ادامه انواع دوره هایی که باید آموزش ببینم را شرح می دهیم

دوره آموزشی نازک دوزی خیاطی

 خیاطی دارای دوره های مختلفی است، قبل از هر چیز باید در یک آموزشگاه ثبت نام کرده و مرحله نازک دوزی را شروع کنید و مدت زمان این دوره بستگی به دوره ای که انتخاب میکنید است

اگر می خواهید مدرک دوره را دریافت کنید بعد از گذراندن این مرحله خیاطی، مدیر آموزشگاه باید هنرجوها را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی کند تا از آنها در دو مرحله آزمون بگیرند. در آزمون اول، امتحان کتبی سراسری که بر پایه کتاب های سازمان فنی و حرفه ای است برگزار می شود و همه هنرجویان آموزشگاه ها در آن حضور دارند. بعد از آزمون کتبی، یک امتحان عملی از هنرجوها گرفته می شود، در این امتحان هنرجو باید تمام لوازم خیاطی مانند: چرخ خیاطی و لوازم مورد نیاز دیگر به همراه داشته باشد و بتواند مدلی را که در آزمون مشخص می شود دوخته و ارائه دهد تا نمره قبولی کسب کند.

دوره آموزشی ضخیم دوزی خیاطی

 در این مرحله خیاطی، هنرجو آموزش می بیند که بر اساس الگو هایی که آموزش می بیند، انواع پارچه های پاییزی و زمستانی را بدوزد.

دوره آموزشی لباس شب و لباس عروس

 در این مرحله خیاطی، دوخت های تزیینی و انواع تکنیک های مربوط به دوخت لباس های مجلسی آموزش داده می شود، هنرجو باید مهارت زیادی داشته باشد تا بتواند لباس های مجلسی و با کیفیت عالی بدوزد.

دوره آموزشی ابریشم دوزی خیاطی

 ابریشم دوزی، شیوه های متفاوتی دارد اما بطور کلی باید بتوانید اشکال مختلف را روی لباس پیاده کنید، در این مرحله خیاطی به شما آموزش داده می شود که بتوانید از نخ های ابریشمی و سوزن های خاص استفاده کنید.

دوره آموزش منجوق دوزی

 در این مرحله خیاطی، شما می آموزید چگونه از منجوق برای تزیین لباس یا تابلو استفاده کنید، البته باید در کار خود حوصله و سلیقه زیادی را به کار ببرید تا نتیجه عالی داشته باشد.

نکات آموزشی خیاطی که در بسته آموزشی خیاطی فرا خواهید گرفت :

همانطور که می دانید در هر کاری نکاتی وجود دارد که سبب تمایز افراد ماهر می شود در ادامه مهمترین نکات انواع مراحل خیاطی را به شما خواهیم گفت.

استفاده از پایه دوخت مناسب

یکی از اشتباهاتی که ممکن است در خیاطی برای شما بوجود آید استفاده نادرست از پایه دوخت می باشد، برای جلوگیری از این مشکل باید پایه دوخت را با پارچه ای که از قبل ثابت شده است هماهنگ کنید و سپس اقدام به دوخت کنید.

اندازه گیری و برش

 شما باید بر اساس یک الگوی صحیح پارچه را برش دهید، پارچه را روی یک سطح صاف و تمیز پهن کنید و با قرار دادن الگو روی آن، برش خود را انجام دهید. فراموش نکنید که الگوها با خطوط راه پارچه، موازی باشند و قبل از اینکه آن را برش دهید باید با کمک سنجاق آن ها را محکم کنید.

 دوخت درز ها

در این مرحله باید تمام درز ها را به صورت درست دوخت بزنید و اتو کنید، قبل از اینکه درز هارا به هم متصل کنید آن ها را اتو کنید، زیرا با اتو کردن پارچه و درز در پایان کار نتیجه مطلوبی می بینید. اگر قبل از برش، پارچه چروک باشد در پایان کار دوخت تمیزی نخواهید داشت.

تنظیم کردن صفحه مدرج و کشش نخ و ماسوره

برای انجام دوخت ابتدا باید صفحه مدرج کشش را تنظیم کنید، زیرا بعضی اوقات سبب نامنظم و یا سفت شدن کوک ها می شود. بنابراین قبل از دوخت، به نخ ماسوره و قرار گیری ماسوره در جای ماسوره توجه کنید و آنها را تنظیم کنید.

استفاده از پارچه مناسب

 برای شروع آموزش خیاطی بهتر است از پارچه مناسب استفاده کنید، پارچه خوب باید مناسب برای دوخت باشند.

 یادگیری خواندن الگوی دوخت

 هر کدام از نماد ها و برچسب هایی که روی الگو می بینید دارای معنی خاصی هستند، قبل از اینکه خیاطی را شروع کنید باید تمام اصطلاحات روی الگو را یاد بگیرید.

 چک کردن نخ و سوزن

 سعی کنید نخ و سوزن مناسب با پارچه را انتخاب کنید، نخ ها انواع گوناگونی دارند بعضی از آن ها برای دوخت لباس مناسب نیستند که از جمله آنها: نخ ابریشم، نخ لحاف دوزی و نخ ابریشم مصنوعی می باشد.

 همانطور که نخ ها انواع مختلفی دارند، سوزن ها دارای انواعی هستند مثلاً سوزن هایی وجود دارد که برای پارچه های کشی مناسب هستند و به آنها سوزنی کشی می گویند، نمونه دیگر سوزن های سر گرد و کشتباف هستند که برای دوخت با کاموا مورد استفاده قرارمی گیرند. توجه کنید که باید بر اساس وزن پارچه، سوزن خود را انتخاب کنید و همیشه آن را تعویض کنید زیرا باعث می شود در پایان کار دوخت صاف و مرتبی داشته باشید.

 استفاده از ابزارهای مناسب

 با کمک ابزار های مناسب می‌توانیم خیلی از اشتباهات خیاطی خود را برطرف کنیم، مثلاً باید از قیچی مخصوص خیاطی استفاده کنیم زیرا برش پارچه خیلی مهم است و اگر از قیچی کند استفاده کنیم پارچه براحتی بریده نمی شود و خراب می شود.

 آماده سازی پارچه مورد نظر

 بعضی از پارچه ها طی مراحل خیاطی، قبل از اینکه دوخته شوند باید شستهشوند زیرا ممکن است پارچه آب رفته و کوچک شو،د اگر به این موضوع توجه نکنید لباس تان بعد از دوخت اندازه شما نمی شود.

آموزش انواع روش های خیاطی

 بیشتر افراد تازه کار به دنبال این هستند که روش مناسب و آسانی برای خیاطی پیدا کنند، متد های مختلفی در خیاطی وجود دارد ، مهم آن است با آن روشی که کار می کنید تسلط کافی داشته و با آن راحت باشید.

دوره آموزشی خیاطی به روش گرلاوین

این متد جزء قدیمی ترین روش های خیاطی می باشد و دارای پیچیدگی های بسیاری است.

دوره آموزش خیاطی به روش مولر

این روش با اینکه دارای پیچیدگی هایی است ولی خیلی دقیق بوده و در اکثر موارد نیاز به پرو لباس نیست.

دوره آموزش خیاطی به روش سایز بندی

این روش با کمک الگو هایی انجام می شود که از قبل آماده شده اند و بسیار ساده و راحت است.

دوره آموزش خیاطی به روش متریک

این روش خیلی دقیق است ولی نیازمند محاسبات دقیقی می باشد و دستورالعمل های سختی دارد

خرید بسته آموزشی خیاطی عرشیا آکادمی

بسته آموزش خیاطی ، آموزش را از مراحل مقدماتی آغاز و تا سطح حرفه ای ادامه داده است. شما با خرید بسته آموزشی خیاطی می توانید ، خیاطی را به صورت گام به گام و حرفه ای فرا گیرید. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره دوره آموزشی خیاطی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

درباره آکادمی آموزشی عرشیا

آکادمی آموزشی عرشیا سالیان سال است که در زمینه آموزش فنی و حرفه ای کامپیوتر و نرم افزار، بورس ودهها رشته دیگر فعالیت میکند. حاصل این فعالیت ها ،حضور در بین برترین های استان گلستان می باشد.
جزء بهترین آموزشگاه های فنی حرفه ای ایران در زمینه آموزش علوم روز دنیا ( فناوری اطلاعات ، طلا و جواهرسازی ، تصویرسازی و گرافیک ، امورمالی ، عمران و آیلتس و ...) مفتخر است که با قویترین کادرهای آموزشی در گرگان ، به شما عزیزان خدمت رسانی کند. هسته اصلی مدیریت و آموزش این موسسه شامل اعضایی با مدارک و مدارج عالی تحصیلی همچون دکتری و کارشناسی ارشد ، مدارک بین المللی تربیت مربی و مدرس، و مدارک بین المللی تدریس می‌باشد. اعضای این تیم با بهره گیری از مدارج علمی و سالها تجربه مستمر در آموزش به مقاطع سنی مختلف بر آن شدند تا گامی عظیم در راستای ارتقای سطح آموزش و یادگیری فنون حرفه ای در کشور بردارند.